Aparat rentgenowski Planmeca ProMax 2D S3

Aparat rentgenowski Planmeca ProMax 2D S3

W pracy wykorzystujemy aparat rentgenowski Planmeca ProMax 2D S3, który zapewnia łatwe pozycjonowanie pacjenta. Otwarte pozycjonowanie i dostęp z boku minimalizują ryzyko błędów wynikających z niewłaściwego ustawienia pacjenta. Przy pozycjonowaniu pomaga system potrójnej wiązki laserowej, który wskazuje prawidłowe punkty anatomiczne do pozycjonowania. Aparat Planmeca ProMax jest wyposażony w zaawansowaną i unikatową technologię robotyczną SCARA (Selectively Compliant Articulated Robot Arm), zapewniającą elastyczne, precyzyjne i złożone ruchy robotycznego ramienia przy obrazowaniu szczękowo – twarzowym. Precyzyjne i płynne ruchy ramienia pozwalają wykorzystać większą liczbę programów obrazowania niż w przypadku większości aparatów na rynku ze sztywnymi schematami rotacji. Ponadto oferuje najszerszą gamę programów obrazowania spełniających wszystkie potrzeby stomatologiczne. Można wybrać odpowiedni format ekspozycji, aby zminimalizować dawkę promieniowania w zależności od pacjenta, czy celu diagnostycznego.

Zdjęcie pantomograficzne jest podstawowym zdjęciem diagnostycznym w stomatologii z racji na niewielką dawkę promieniowania oraz dużą wartość diagnostyczną. Pozwala na wykrycie ognisk zapalnych oraz zmian chorobowych w obrębie kości szczęki już na etapie zanim pojawią się objawy odczuwalne dla pacjenta. Dzięki temu możliwe jest wczesne rozpoczęcie leczenia stomatologicznego i mniejsza ingerencja w organizm pacjenta.

Zdjęcie cefalometryczne jest to zdjęcie boczne czaszki, które uwidacznia tkanki miękkie twarzy, zatoki przynosowe i podniebienie twarde. Zdjęcie jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta ze względu na bardzo małą dawkę promieniowania rentgenowskiego. W stomatologii zdjęcia cefalometryczne wykorzystywane są przede wszystkim w ortodoncji, służą do oceny wzrostu kostnego i specjalistycznych pomiarów. W celu wykonania rzetelnej diagnostyki i prawidłowego planu leczenia ortodontycznego takie zdjęcie jest niezbędne. Służy ono również jako dokumentacja ze stanu przed leczeniem i po leczeniu. Dzięki zastosowaniu aparatu cyfrowego oraz odpowiedniego oprogramowania możliwa jest redukcja dawki promieniowania do niezbędnego minimum przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości obrazu.

Zdjęcia panoramiczne i cefalometryczne wykonujemy naszym pacjentom z następujących wskazań:

  • planowanie kompleksowego leczenia stomatologicznego
  • planowanie leczenia ortodontycznego
  • planowanie leczenia implantologicznego